منو

تمرين يك

تمرين يك:تمرين يك
تمرين يك
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

1. تفاوت کشف و خلق فرصت در محیط آنلاین و آفلاین چیست؟

 

1 : کشف فرصت تقلیداز تجربیات و کارهای موفق انجام شده توسط پیش کسوتان در محیط آنلاین و آفلاین می باشد بطوری که با توجه به موفقیت های کسب شده و مشاهده نتایج مثبت و سوابق مفید دیگران فرصتی را کشف و شبیه آنرا در جای دیگر متولد می نمائیم . برای مثال ایجاد یک فروشگاه الکترونیکی با استفاده از درگاه پرداخت آنلاین هر چند هم موفق باشد یک نمونه تکراری از تجربیات فعالیت در محیط آنلاین است که سابقه مفیدی از آن رویت شده. همچنین تاسیس یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ در سراسر کشور اگر چه زحمت زیادی می برد ، همت بالایی می خواهد و سرمایه عظیمی طلب می کند و بسیار درآمد زا و اشتغال زاست اما کشف یک فرصت تکراری از تجربیات دیگران است. درمقابل خلق فرصت کسب و کار در محیط آنلاین یا آفلاین اگر سابقه ای نداشته باشد بسیار ارزشمند تر خواهد بود اما ممکن است باشکست هایی نیز روبرو شود.

در محیط آنلاین خلق فرصت ، رقابت مشارکتی تلفیقی از مشارکت و رقابت بوجود می آید و رقبا باعث پیشرفت یکدیگر خواهند بود. مرز بین صنایع و استراتژی ها از بین خواهند رفت و گسترش فعالیت ها و رشد تجارت ها بصورت نامحدود ادامه خواهد داشت. حال آنکه محیط آفلاین از این قوائد مستثنی است.

شاید ارائه خدمات الکترونیکی فروش میوه بصورت آنلاین و با امکانات مختلف خلق یک فرصت باشد ، شاید مکانیکی آنلاین خلق یک فرصت در محیط آنلاین باشد. تاسیس اولین بانک برای اولین بار مطمئنا خلق یک فرصت در فضای آفلاین و محیط واقعی محسوب می شود.

 

25 نظر

  • محمد زند / 10 صبح / 5 دی 1395, / جواب

    تست

    • محمد زند / 10 صبح / 5 دی 1395, / جواب

      تست

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

به صفحه اول خوش آمدید